Msze Św.

W KOŚCIELE PARAFIALNYM:

w niedziele:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 (cały rok)

w dni świąteczne:
7:00, 9:00, 12:00, 18:00 (cały rok)

w dni powszednie:
6:30, 7:00, 18:00 (cały rok)

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

Na początku każdej Mszy Świętej.

Prosimy przed spowiedzią skorzystać z rachunku sumienia dostępnego m.in. w Internecie. 

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

niedziela i poniedziałek - nieczyna,

wtorek - 8:00 - 13:00,

środa - 12:00 – 17:00,

czwartek - 8:00 - 13:00,

piątek - 12:00 – 17:00,

sobota - 8:00 - 12:00,

W sprawach istotnych można zawsze dzwonić pod nr ‭696-568-414‬ 

Więcej informacji

ks. kan. Stanisław Chodźko

proboszcz

od 2019.08.01

ks. Marcin Dąbrowski

wikariusz

od 2019.07.01

ks. Dariusz Radywaniuk

wikariusz

od 2023.09.01 

ks. Paweł Borychowski

wikariusz

od 2021.07.01

ks. Mirosław Gorzała

rezydent

od 2020.02.06

Księża Poboszczowie parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach

Ks. Adolf Kurkowski 1838-1897
Ks. Jan Rozwadowski 1897-1924
Ks. Józef Kocięcki 1925-1926
Ks. Stanisław Joszt 1926-1932
Ks. Rafał Łysanowicz 1932-1947
Ks. Józef Księżopolski 1947-1956
Ks. Jan Konopiaty 1956-1964
Ks. Jan Socha 1964-1968
Ks. Prałat Marian Piotrowski 1968-1990
Ks. Prałat Stanisław Burzec 1990-2005
Ks. Prałat Roman Wiszniewski 2005-2009
Ks. Kanonik Krzysztof Czyrka 2009-2019
Ks. Kanonik Stanisław Chodźko 2019-

Księża wikariusze posługujący w parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach

Ks. Edward Nowosielski 1898-1901
Ks. Henryk Jolkowski 1898-1902
Ks. Bronisław Zakrzewski 1903
Ks. Wacław Kunowski 1904-1909
Ks. Zenon Zawadzki 1907-1908
Ks. Stefan Boczkowski 1909-1911
Ks. Andrzej Myszkowski 1912
Ks. Antoni Pacewski 1912-1919
Ks. Wacław Milik 1919-1925
Ks. Kazimierz Izdebski 1920-1923
Ks. Jarosław Kozłowski 1924
Ks. Franciszek Osiński 1924
Ks. Stanisław Kępiński 1925-1926
Ks. Marian Świerczewski 1925-1926
Ks. Franciszek Chwedoruk 1925-1927
Ks. Jan Trzęsiec 1925
Ks. Józef Opielka 1925
Ks. Antoni Grodzki 1927-1929
Ks. Jan Stefan Czajka 1929-1931
Ks. Antoni Chojecki 1931
Ks. Bolesław Krysiewicz 1931-1932
Ks. Czesław Żurmanowicz 1931-1932
Ks. Jan Dziedzic 1932-1934
Ks. Marian Bujno 1932-1934
Ks. Stanisław Jurczacz 1933
Ks. Władysław Urbańczyk 1933-1934
Ks. Bolesław Zieleniecki 1934
Ks. Henryk Ruszkiewicz 1934-1936
Ks. Adolf Wlaźlacki 1935
Ks. Czesław Wrzosek 1935-1936
Ks. Wacław Brzozowski 1936-1937
Ks. Tadeusz Połański 1940
Ks. Franciszek Szajna 1940-1942
Ks. Eugeniusz Ciszewski 1941
Ks. Adam Wojtyła 1941-1943
Ks. Czesław Łupiński 1942-1943
Ks. Władysław Bodziak 1942-1945
Ks. Stanisław Rychlik 1943-1944
Ks. Władysław Frelek - założyciel Gimnazjum Ogólnokształcącego (obecnie I LO) w Rykach i jego pierwszy dyrektor w latach 1944-1946 1944-1949
Ks. Jan Urban 1946
Ks. Wincenty Kropiewnicki 1947
Ks. Aleksander Brzozowski 1947-1950
Ks. Aleksander Drozdowski 1948
Ks. Stanisław Jurzysta 1949
Ks. Stefan Szczotkarz 1950-1951
Ks. Stanisław Olszewski 1950
Ks. Leopold Mosak 1951-1954
Ks. Wincenty Jagodziński 1953
Ks. Tadeusz Kukla 1954-1955
Ks. Tadeusz Fejtko 1955-1956
Ks. Henryk Majewski 1956
Ks. Jan Kalicki 1957-1966
Ks. Henryk Michałowicz 1957
Ks. Tadeusz Kosiorek 1957
Ks. Mieczysław Łuszczyński 1958
Ks. Stanisław Sopulski 1958-1960
Ks. Henryk Nowosielski 1960-1962
Ks. Roman Frączek 1962
Ks. Zenon Pawłowski 1962
Ks. Franciszek Ołdakowski 1962
Ks. Stanisław Kondeja 1962-1964
Ks. Mieczysław Skorodziuk 1963
Ks. Kazimierz Korniewicz 1963
Ks. Czesław Maziejuk 1963-1964
Ks. Mieczysław Lipniacki 1963-1964
Ks. Józef Zając 1964
Ks. Hipolit Hryciuk 1964-1965
Ks. Stanisław Falkowski 1965
Ks. Henryk Liszewski 1965
Ks. Zdzisław Młynarski 1965
Ks. Antoni Soszyński 1965
Ks. Stanisław Gładski 1965
Ks. Julian Jóźwik 1965-1966
Ks. Józef Zawitkowski 1965-1966
Ks. Eugeniusz Łukasik 1966
Ks. Stanisław Przytarski 1966-1967
Ks. Lucjan Chojniak 1966-1967
Ks. Józef Skorodziuk 1966-1969
Ks. Eugeniusz adyk 1966-1972
Ks. Stanisław Gałecki 1969-1971
Ks. Jan Kapłan 1970-1971
Ks. Kaziemierz Matwiejuk 1971-1978
Ks. Piotr Kowalski 1972-1973
Ks. Franciszek Oleksiuk 1972-1974
Ks. Jerzy Kalicki 1974-1975
Ks. Stanisław Żelaźnik 1975
Ks. Stanisław Jakoniuk 1975-1976
Ks. Stanisław Goławski 1975-1977
Ks. Bogusław Bolesta 1977-1981
Ks. Henryk Drozd 1977-1982
Ks. Stanisław Marczuk 1978-1985
Ks. Jerzy Domański 1981-1986
Ks. Tadeusz Lewczuk 1982-1983
Ks. Stanisław Możdzonek 1983-1986
Ks. Henryk Szóstek 1985-1986
Ks. Andrzej Krupa 1986-1987
Ks. Andrzej Filipiuk 1986-1987
Ks. Sylwester Gałach 1986-1991
Ks. Włodzimierz Tendorf 1986-1992
Ks. Kazimierz Jóźwik
od 13.08.1995r. proboszcz par. w Tiumenii (Rosja);
od wiosny 1999r. proboszcz par. w Iszymie (Rosja) do 07.2011r.
1987-1992
Ks. Wiesław Mańczyna 1991-1995
Ks. Leszek Hryciuk
od wiosny 1999r. dziekan i proboszcz w Tiumeni (Rosja)
1992-1994
Ks. Marek Józef Sobieszek †(31.01.2005r.) 01.07.1992 - 20.06.1995
Ks. Krzysztof Wałek
Katolickie Stowarzyszenie Młodizeży, Liturgiczna Służba Ołtarza.
1994-2001
Ks. Robert Wegiera †(24.11.2004r.) 
Ruch Światło-Życie, przewodnik grupy 8a PPP na Jasną Górę, diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym.
1994-2001
Ks. Jerzy Pietrzak 1995-1996
Ks. Jarosław Fałdowski 1995-1999
Ks. Marek Śliwa
Akcja Katolicka
1998-2006
Ks. Tadeusz Lament
Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy 'ARKA', diecezjalny duszpasterz ds. sportu.
1999-2007

Ks. Sławomir Harasimiuk
2001
Ks. Piotr Chodźko
2001-2006
Ks. Tomasz Kostecki
Liturgiczna Służba Ołtarza, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży, przewodnik grupy 8a PPP na Jasną Górę.
2001-2006
Ks. Paweł Florowski
Liturgiczna Służba Ołtarza, Liturgiczna Służba Świeckich, I Komunia Święta, Neokatechumenat
2006-2012.VII.02
Ks. Marek Bieńkowski
Katolickie Stowarzyszenie Młodieży, Stow. na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży, przewodnik grupy 8a PPP na Jasną Górę
2006-2010
Ks. Zbigniew Rozmysł
Odnowa w Duchu Świętym, Zespół Charytatywny
2006-2011
Ks. Robert Grzelak
2007-2009
Ks. Zbigniew Karwowski
Bierzmowanie, Katechezy chrzcielne
2010 -
15.01.2012
Ks. Marcin Budzyński
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Stow. na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży, Szkolne Koło "Caritas",przewodnik grupy 8a PPP na Jasną Górę.
2010-2012.VII.02
Ks. Marcin Dudziński
Odnowa w Duchu Świętym, Zespół Charytatywny.
2011 - 1.07.2013
Ks. dr Dariusz Grzegorz Ostałowski
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży - "Niebieskie Owieczki", I Komunia Święta.
2012.VII.03 - 2016.VIII.22
Ks. Jarosław Sawiuk
Liturgiczna Służba Ołtarza - lektorzy, Liturgiczna Służba Świeckich, katechezy chrzcielne.
2012.VII.03 - 2017.VII.01
Ks. Paweł Żukowski
przewodnik grupy 8a PPP na Jasną Górę
2012.VII.03 - 2013.VII.01
Ks. Tomasz Oponowicz
przewodnik grupy 8a PPP na Jasną Górę, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Sakrament Bierzmowania
2013.VII.01 - 2016.VIII.22
Ks. Alfred Wasilak
 
2013.VII.01 - 2013.IX.01
Ks. Grzegorz Cholewa
 
2014.II.01 - 2014.VII
Ks. Piotr Hawryluk
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży - "Niebieskie Owieczki", I Komunia Święta, koła różańcowe, chorzy, nabożeństwa Maryjne
    2016.VIII.22 - 2019.VII.1
Ks. Paweł Padysz     2017.VII.01 - 2019.VII.1

Ks. Adam Woźniak

Odnowa w Duchu Świętym, I Komunia Święta, Dorośli Lektorzy

2019.VII.1 - 2023.VI.30
Ks. Paweł Bilski
Liturgiczna Służba Ołtarza, KSM, dekanalny duszpasterz młodzieży, bierzmowani, katechezy dla narzeczonych, przewodnik grupy 8a PPP na Jasną Górę
2016.VIII.22 - 2021.VI.30

Ks. Marcin Dąbrowski 

katechezy dla narzeczonych, duszpasterz rodzin, opiekun KSM-u, dekoracje w Kościele, Niebieskie Owieczki, Parafialny Zespół Caritas 

2019.VII.1 -

Księża pochodzący z terenów naszej parafii:

    Ks. Zenon Stoń

Ks. Kazimierz Szlendak

ur. 1907, wyś. 1932, zm. 1985
Ks. Stanisław Jurzysta ur. 1913, wyś. 1941
Ks. Józef Filipek  ur. 1928, wyś. 1956 zm. 2011 

Ks. Stefan Kornas

ur. 1933, wyś. 1957

Ks. Henryk Bichta SDB
ur. 1944, wyś. 1971
Ks. Edward Lasek SDS 

Ks. Dariusz Kujda

ur. 1944, wyś. 1971

Ks. Michał Pawlonka ur. 1968, wyś. 1994
Ks. Sławomir Sulej ur. 1968 wyś. 1994
Ks. Mariusz Beczek OSJ ur. 1970, wyś. 1998
Ks. Maciej Liszko
ur. 1978, wyś. 2003
Ks. Krzysztof Piórkowski

ur. 1977, wyś. 2004

ks. Łukasz Rodzoś

ur. 1983, wyś 2018

Ks. Grzegorz Góraj

ur. 1996, wyś. 2021

Ks. Bartosz Švăbik

ur. 1997, wyś. 2022 

Z terenów naszej parafii pochodzą bracia zakonni:

br. Jan Łukasik OFM ur.

Z terenów naszej parafii pochodzą siostry zakonne:

franciszkanki Rodziny Maryi: s. Grażyna Zaręba, s. Zofia Zaręba, s. Teresa Pietruk
s. Bożena Warowna (Małe Siostry Bożej Opatrzności)
s. Katarzyna Osiak (Urszulanka Unii Rzymskiej)

s. Joachima Kępka (felicjanka)

s. Zofia Kieliszek ur. 1959 zm. 2002 (Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej)